Opublikowano na

Sauna infrared – sposób działania oraz zalety korzystania

sauna infrared dlaczego warto?

Ostatnie badania skupiają się wokół sauny Infrared (IR). Sauna na podczerwień wykazuje szereg pozytywnych prozdrowotnych właściwości. 

Co ciekawe z sauny tej mogą korzystać nawet dzieci, i kobiety w ciąży (oczywiście za zgodą lekarza prowadzącego). 

Bez względu na to, z którego rodzaju sauny będziemy korzystać, z całą pewnością będzie miało to pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. 

Sauna infrared – sposób działania 

W saunie Infrared panuje niezbyt wysoka temperatura do ok. 60 stopni Celsjusza. Ciepło uzyskuje się za pomocą promienników kwarcowych emitujących energię podczerwieni. 

Interesujący jest fakt, że mimo stosunkowo niskiej temperatury pocenie jest intensywniejsze. Jest to wynikiem tego, że promienie wnikają w głąb tkanek (aż do 30 mm) – dlatego też procesy prozdrowotne są dużo bardziej efektywne, niż w przypadku pozostałych rodzajów saun. Fale te ogrzewają ciało w sposób podobny do promieni słonecznych, bez szkodliwych promieni UV.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Pobyty w saunie IR pomagają także w bardziej efektywny sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej. Podczas 30 minutowej sesji można spalić nawet 900 kalorii, dla porównania w tym samym czasie podczas jazdy na rowerze około 250. 

Zalety korzystania z sauny na podczerwień

Dzięki intensywniejszemu poceniu, następuje gwałtowniejsze oczyszczanie organizmu z toksyn. Jak wskazują liczne badania korzystanie z sauny Infrared pomaga w walce z chorobami przewlekłymi. 

Zgodnie z badaniami sauna ta pomaga także w niwelowaniu bólu. Jest rekomendowana przez specjalistów także przy bólu mięśni pleców, chorobach stawów, czy wszelkich kontuzjach. Redukuje stres i jest pomocna w stanach depresyjnych. 

Sauna infrared jak korzystać?  

Sauna Infrared jest pomocna także m.in. przy rwie kulszowej, hemoroidach, cukrzycy, żylakach, menopauzie, zrostach pooperacyjnych, zapaleniach stawów ostrych oraz chronicznych. Wspomaga także pracę nerek. 

Dobrą informacją dla kobiet jest to, że w tego rodzaju saunie następuje redukcja cellulitu, a także pielęgnacja skóry. 

Dodatkowo pobyt w saunie dzięki panującej tam temperaturze nie jest tak wyczerpujący dla organizmu. 

Z sauny tej można korzystać codziennie, i przebywać nawet do 40 minut.

Pamiętajmy o tym, aby chronić głowę przed przegrzaniem – w tym pomocna będzie czapka do sauny, która chroni także włosy przed przesuszeniem. 

prawdziwe czapki do sauny SaunHat