Opublikowano na

Najpopularniejsze zabiegi w saunie

Najpopularniejsze zabiegi w saunie

W poniższym wpisie dowiesz się jakie zabiegi w saunie warto stosować, o czym musisz pamiętać podczas sesji, aby skorzystać ze wszystkich właściwości. 

Zabiegi na włosy

Wysoka temperatura wraz z dużą wilgotnością powietrza sprzyja otwieraniu łusek. Możemy to wykorzystać na naszą korzyść, i nawilżyć, oraz odżywić  włosy. Niezmiernie ważne jest naniesienie na włosy odżywki, olejku lub maski. Dzięki temu produkty te będą lepiej się wchłaniać, i efekty po ich użyciu staną się bardziej widoczne. Co ważne, dzięki zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych ograniczymy przesuszenie włosów, które  może spowodować wysoka temperatury. Z kolei jeżeli nie zabezpieczymy niczym włosów włosy mogą stać się matowe, i pozbawione blasku. Możemy także narazić naszą skórę głowy na przesuszenie co może skutkować swędzeniem, a także wydzielaniem większej ilości sebum, co będzie przyczyniało się do większego przetłuszczania włosów.

zabiegi w saunie na włosy - biała czapka z wełny

Skuteczną ochroną, która dodatkowo uchroni nas przed przegrzaniem, a włosy przed nadmiernym wysuszeniem jest czapka do sauny. Zakupując tego rodzaju produkt sprawdź jego skład – niestety czapki filcowe, często w swoim składzie zawierają poliester – czyli plastik. 

Kostki lodu

kostki lodu

Kostkami lodu możemy schłodzić się zarówno po sesji, jak i podczas seansu. Ta druga praktyka często jest wykorzystywana podczas ceremonii saunowych. Dzięki kostkom lodu wzmacniamy naczynia krwionośne, zostaje złagodzony ból, zmniejszone napięcie, a także podniesiona odporność organizmu.

Zabiegi w saunie na ciało 

Podczas zabiegów w saunie otwierają się pory na naszym ciele. Wówczas preparaty pielęgnacyjne również będą w większym stopniu spełniać swoje przeznaczenie. Większość osób stoi jednak na stanowisku, że powinniśmy nie zapychać niczym porów, i pozwolić skórze oddychać. Jednak jeżeli borykamy się z bardzo suchą skórą, od czasu do czasu użycie balsamu z pewnością nawilży ją i zregeneruje. 

zabiegi na ciało

Szczotkowanie na sucho

Przed sesją w saunie rekomenduje się także wyszczotkowanie ciała na sucho. Nawet 5 minutowy zabieg pozwoli na złuszczenie naskórka, usunie martwy naskórek i pobudzi krążenie krwi. Szczotkowanie jest pomocne w walce z rozstępami, czy też cellulitem

Zabiegi w saunie -  szczotkowanie na sucho

Dzięki tym zabiegom przygotujemy naszą skórę na sesję w saunie.