Opublikowano na

Czapka do sauny – dlaczego warto ją używać?

Czapka do sauny dlaczego warto jej używać?

Poniżej dowiesz się dlaczego czapka do sauny to nie tylko modny dodatek, ale i konieczny element saunowania, chroniący Twoje zdrowie.
Będąc miłośnikiem sauny, lub jej okazjonalnym użytkownikiem powinieneś posiadać odpowiednie nakrycie wody.

Poniżej dowiesz się dlaczego to takie ważne.

Okazjonalnie korzystając z sauny można zauważyć, że niektórzy posiadają nakrycia włosy. Jak się okazuje to nie tylko dodatkowy gadżet, a także bardzo odpowiedzialne zachowanie.

Korzyści z korzystania z sauny jest bardzo wiele. Warto jednak pamiętać, że powinnyśmy to robić w jak najbardziej bezpieczny dla naszego zdrowia sposób.

Czapka do sauny po co?

Czapka do sauny – rodzaje

Filcowa czapka do sauny

Czym wyróżnia się nasza czapka?

Czapka z owczej wełny – zalety

Czapka do sauny po co?

Na szczęście w tej kwestii rośnie coraz większa świadomość, dzięki czemu saunowanie staje się bezpieczniejszą dla naszego zdrowia czynnością.

Korzystając zarówno z sauny mokrej jak i suchej nakrycie głowy jest ważnym elementem chroniącym nasze zdrowie.

Czapka do sauny chroni głowę przed przegrzaniem. W wysokiej temperaturze naraża się także narządy wewnątrzczaszkowe. W związku z przegrzaniem może dojść do omdlenia, zawrotów głowy, a także odczuwania bólów w klatce piersiowej. Może dojść nawet do udaru cieplnego.

Wyższe temperatury pojawiają się w górnych partiach sauny.

Czapka do sauny chroni także włosy, oraz ich cebulki, przed ekstremalnymi warunkami takimi jak: wysoka temperatura, czy duża wilgotność. Może się ona przyczynić się do wysuszenia, i pogorszenia kondycji włosów. Osoby łysiejące również powinny stosować ochronę na głowę, dlatego, że w miejscach pozbawionych włosów skóra może być wrażliwsza.

Czapka do sauny po co ?

Czapka do sauny – rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów czapek. Wyróżniamy czapki wykonane z filcu, bawełny czy lniane.

Dlaczego nie rekomendujemy czapek z filcu?

Czapka filcowa do sauny

Filc może zostać wytworzony z sierści prawie wszystkich zwierząt hodowlanych, a także niektórych włókien sztucznych. Stosuje się chemiczne i mechaniczne metody produkcji.

Wyróżniamy także filc syntetyczny, który pochodzi z recyklingu włókien poliestrowych z przetworzonych butelek PET.

Na rynku możemy spotkać także czapki z filcu, z pewnymi domieszkami. Wówczas podczas wysokiej temperatury może uwalniać się nieprzyjemny, syntetyczny zapach.

Czym wyróżnia się nasza czapka?

Czapka z owczej wełny – zalety

Z kolei oferowana przez nas czapka jest wykonana  z unikalnej struktury – w 100% z owczej wełny.

Czapka ta wyróżnia się tym, że wykazuje bardzo duże właściwości termiczne. Jest odporna i wytrzymała na rozciąganie, oraz wszelkie odkształcenia. Co warte podkreślenia produkt ten jest chroniony patentem.

Nasze czapki do sauny posiadają uniwersalny rozmiar. Są dostępne w wielu kolorach – biały, jasnopopielaty, jasnobeżowy, żółty, pomarańczowy, czerwony, jasnofioletowy, fuksja, jasnoniebieski, zielony, turkusowy, a także antracytowy.

Biała czapka do sauny Saunhat

Dodatkowo posiada „uchwyt” na szczycie czapki, co jest pomocne w przypadku korzystania z aqua parków, w których naprzemiennie korzysta się z saun u basenów. Jest to bardzo praktyczny, a także poręczny element.

Co istotne czapki są wykonane z jednego kawałka prawdziwej wełny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości, aby czapka się rozpadła –  jak ma to czasem miejsce w czapkach ze szwami.

Zatem jeżeli po saunowaniu odczuwasz dyskomfort, ból głowy lub jest Ci po prostu słabo, spróbuj następnym razem założyć czapkę do sauny. Uchronisz się wówczas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami, i będziesz mógł cieszyć się błogim odprężeniem po skorzystaniu z sauny.

Czapka do sauny z owczej wełny zółta