Opublikowano na

Szczotkowanie na sucho – co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu?

szczotkowanie na sucho co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu?

Szczotkowanie ciała na sucho to rytuał, który wywodzi się z Japonii. Jak się okazuje również gwiazdy Hollywood są jej zwolenniczkami. Modelka Miranda Kerr praktykuje szczotkowanie rano, aby uwolnić endorfiny. Z kolei Gwyneth Paltrow szczotkuje ciało przed zaśnięciem, i to właśnie temu zabiegowi przypisuje swój wspaniały wygląd ciała. Szczotkowanie ciała na sucho znalazło już wielu zwolenników na całym świecie, ze względu na prostą i skuteczną metodę. 

Zatem na pewno warto wprowadzić ten domowy zabieg do swojego rytuału. 

Poniżej dowiesz się jakie są zalety szczotkowania ciała, jak prawidłowo wykonywać tą czynność, i gdzie możesz zakupić tego rodzaju szczotki najlepszej jakości. 

Jaki efekt uzyskamy stosując szczotkowanie na sucho? 

Jednym z głównych zalet jest wygładzona skóra ciała oraz zmniejszona widoczność cellulitu. Najczęściej wystarczy zaledwie kilka dni tego typu pielęgnacji, aby zauważyć pierwsze efekty. 

Prawidłowe szczotkowanie ciała 

Prawidłowe szczotkowanie ciała powinno przebiegać ruchami w kierunku serca. 

Nogi i ręce masujemy omiatającymi ruchami. Natomiast takie części ciała jak m.in. ramiona, kolana, biodra, nadgarstki i kostki masujemy kulistymi ruchami. 

szczotkowanie na sucho jak prawidłowo wykonywać zabieg

Szczotkowanie na sucho – pozostałe efekty 

Tak jak już wspominaliśmy, już zaledwie po kilku dniach skóra jest wyraźnie wygładzona i ujędrniona, a przy regularnym stosowaniu zostaje zmniejszona widoczność celulitu.  To nie koniec plusów szczotkowania ciała na sucho. Kolejną z zalet jest zbawienny wpływ na samopoczucie, praktyka ta uwalnia z napięcia, oraz relaksuje. Pozbywamy się ze skóry także zanieczyszczeń, oczyszczamy pory. 

Szczotkowanie ciała na sucho dodatkowo zmniejsza obrzęk, jest pomocne także  przy bólach stawów. 

Co równie istotne pomaga na pozbycie się złogów limfatycznych, które powstają podczas noszenia biustonosza. Z kolei z kwestii zdrowotnych poprawia ukrwienie, detoksykuje, a także stymuluje układ odpornościowy.

Jak często szczotkować ciało?

Jak często szczotkować ciało?

Nie ma jednej trafnej odpowiedzi – możemy używać szczotkę do ciała zarówno codziennie, lub kilka razy w tygodniu. 

Jednak z całą pewnością ten zabieg wykonywany w domowym zaciszu powinno się wykonywać regularnie.

Naturalna szczotka do ciała – jaką wybrać?

W naszym sklepie Saunhat oprócz czapki do sauny wykonanej z naturalnego materiału znajdziesz także szczotki do ciała w wielu wariantach z naturalnego włosia – w tym włosia koziego.