Opublikowano na

Czapka do sauny filcowa czy wełniana? Którą wybrać?

Czapka do sauny filcowa czy wełniana? Którą wybrać ?

Czapka do sauny filcowa czy wełniana? Którą wybrać? Spis treści:

Czapka do sauny filcowa – dlaczego nie powinniśmy jej używać? 

Dlaczego powinniśmy unikać poliestru?

Czapka do sauny wełniana – zalety

Czapka do sauny filcowa – dlaczego nie powinniśmy jej używać? 

Na rynku niestety bardzo często możemy znaleźć produkty wytwarzane z filcu syntetycznego. Niektóre rodzaje filcu uważa się za ekologiczne, tylko ze względu na to, że część firm wytwarza filc z produktów poddanych recyklingowi, na przykład z włókien poliestrowych z przetworzonych butelek PET. Innymi słowy wciąż mamy do czynienia z poliestrem – czyli plastikiem. 

Jeżeli produkty te mają do czynienia z naszą skórą, mogą ją alergizować. Dodatkowo czapki do sauny wykonane z filcu, przez wysoką temperaturę mogą wytwarzać dość nieprzyjemny zapach. 

Dlaczego powinniśmy unikać poliestru?

Materiał ten elektryzuje się, nie oddycha, i nie jest przewiewny. Jest nieprzyjemny w dotyku i często wygląda po prostu nieestetycznie. 

Poza tym istotną kwestią jest sama produkcja tkanin syntetycznych. Wymaga ona bowiem zużycia olbrzymiej ilość szkodliwych substancji chemicznych, zaliczając do tego metale ciężkie. Niestety materiał ten może w bardzo niekorzystny sposób wpływać na nasze zdrowie – mogą powodować alergie, nowotwory, czy problemy z płodnością. Ta lista mogłaby ciągnąć się w nieskończoność! 

Czapka do sauny wełniana – zalety 

Oferowane przez nas czapki do sauny są w 100% wykonane z owczej wełny – i to z jednego kawałka. Dzięki temu nie ma powodu do obaw, że czapka może się rozpaść. 

Czapka do sauny antracytowa wełniana, nie filcowa
Czapka do sauny antracytowa SaunHat

Wełna wykazuje bardzo duże właściwości termiczne, dlatego też czapka do sauny z wełny zapewni Ci bezpieczeństwo podczas saunowania

Materiał ten charakteryzuje się również dużą wytrzymałością, a także odpornością na odkształcenia i rozciąganie. 

Nasza czapka spełnia funkcje ochronne i izolacyjne. Nie pochłania dużej ilości wody dzięki czemu pozostaje lekka. 

Więcej na temat korzyści płynących z używania czapki do sauny znajdziesz tutaj.

Czapka do sauny po co ?

Na uwagę zasługuje również to, że czapki do sauny marki SaunHat są szyte w Polsce. Ma to duże znaczenie nie tylko z punktu samej produkcji, bowiem możemy spotkać się z wieloma artykułami na temat produkcji ubrań – nawet tych ekologicznych! W ostatnim czasie w organicznych ubrankach dla dzieci znaleziono substancje rakotwórcze. Takie sytuacje niestety bardzo często mają miejsce w ubraniach, czy dodatkach produkowanych w Azji. Dodatkowo w tych krajach nierzadko dochodzi do łamania praw człowieka. Ludzi zmusza się do niewolniczej pracy. Poza tym wybierając polski produkt od polskiego producenta – wspierasz polską gospodarkę.