Opublikowano na

Akcesoria do sauny, czyli co warto zabrać ze sobą na saunowanie ?

Akcesoria do sauny które warto zabrać ze sobą

Akcesoria do sauny to niezwykle istotna kwestia.

Saunowanie jest bardzo zdrowotną praktyką. Musisz jednak pamiętać zarówno o kwestiach bezpieczeństwa, oraz higieny. W poniższym artykule przygotowaliśmy zestaw najpotrzebniejszych akcesoriów, dzięki którym bez obaw o swoje zdrowie będziesz mógł oddać się tej relaksującej czynności. 

Ręczniki

Podstawowa rzecz, którą powinieneś zabrać ze sobą do sauny to ręcznik. Najlepiej zabrać ze sobą trzy komplety. Jeden ręcznik będzie Ci służył do siedzenia, z kolei drugi pod stopy. Pamiętaj, że każda część ciała w saunie powinna znajdować się na ręczniku. Trzeci ręcznik będzie niezbędny do osuszenia ciała. W saunariach możesz także wypożyczyć specjalne prześcieradła, które są delikatniejsze od ręczników. Przez to szybciej schną i są przyjemniejsze w użytkowaniu.

ręcznik - niezbędne akcesoria do sauny

Klapki 

W miejscach takich jak sauna, czy basen warto przemieszać się w klapkach pomiędzy różnymi strefami. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko zarażenia się grzybicą. Poza tym w takich miejscach często podłoga jest mokra, więc kwestie bezpieczeństwa także odgrywają tu dużą rolę. 

klapki

Czapki do sauny – istotne akcesoria do sauny

Jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne i bezpieczne saunowanie to każdy z nas powinien zaopatrzyć się w czapkę do sauny. Czapka zapobiega przegrzaniu, a także chroni cebulki włosów, dzięki czemu nie są one przesuszone. 

Dodatkowo może zapobiec bólom, czy zawrotom głowy.  

Polecamy czapkę polskiej marki SaunHat wykonanej w 100% z owczej wełny. 

Czapkę produkuje się z  jednego kawałka materiału, dzięki czemu nie rozpada się jak inne czapki dostępne na rynku. Dzięki temu, że jest wykonana w 100% z naturalnego materiału, pod wpływem wysokiej temperatury, nie są wydzielane niebezpieczne substancje, a także nieprzyjemny zapach. 

Pamiętaj zatem, że czapka do sauny jest nie tylko modnym gadżetem, ale przede wszystkim pełni funkcje ochronne. 

czapka do sauny z logo Saun Hat
Kliknij w obrazek i sprawdź Naszą szeroką ofertę czapek do sauny

Balsamy – dodatkowe akcesoria do sauny

Warto zabrać ze sobą oliwkę lub balsam, dlatego, że pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się pory na naszej skórze, usuwane są także ze skóry zrogowaciałe komórki naskórka, wszelkie zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum – dzięki czemu produkty pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają. 

akcesoria do sauny - balsamy, olejki